Janina Słobodzian- Rakowska

Terapeutka Manualna z dużym doświadczeniem i pasją, Specjalistka Fizjoterapii interesująca się wieloma aspektami człowieczeństwa od narządu ruchu poprzez emocjonalność do duchowości włącznie. Doktorat na temat: „Terapia manualna w zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego” powstał z potrzeby opisania swoich obserwacji w pracy z pacjentami.
W swoich publikacjach i wystąpieniach przedstawia najciekawsze spostrzeżenia dotyczące różnych części narządu ruchu: od stóp poprzez dno miednicy do systemu żuchwowo-gnykowo-czaszkowego włącznie. Od ponad 20. lat prowadzi zajęcia z Terapii Manualnej Rakowskiego na podyplomowych kursach dla fizjoterapeutów i lekarzy. Bierze udział w pracach Komisji Egzaminacyjnej Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej (PTTMH). Od 2. lat pełni funkcję Prezesa PTTMH. Uwielbia się uczyć, czytać, poznawać nowych ludzi. Przyroda i muzyka są nieodzowną częścią codzienności.  

Dzień 1

Czwartek 14.11.2024r

10:00 - 10:45

Wykorzystanie systemu Terapii Manualnej Rakowskiego w leczeniu dysfunkcji dna miednicy. Wpływ stresu na narząd ruchu poprzez struktury dna miednicy